Gdzie szukać wiedzy? 0
Gdzie szukać wiedzy?

Pomyślcie chwilę. Skąd wykładowcy biorą swoją wiedzę, którą wykładają? Czy historyk przeżył wszystkie epoki, że o nich wie? Czy matematyk poznał osobiście Pitagorasa i dlatego naucza o jego twierdzeniu? Oczywiście, że nie. wiedzę tę posiedli z książek i wykładów, na które sami uczęszczali.

czytaj całość »
CZY WARTO IŚĆ NA STUDIA? 3
CZY WARTO IŚĆ NA STUDIA?

Całkiem niedawno otrzymałem wiadomość mniej-więcej takiej treści:
„Czy warto iść na studia artystyczne? Moi znajomi mówią mi, że bez tego ani rusz, a przy dwójce dzieci nie mam zbytnio na to czasu, ale kocham rysować i chciałabym się tym zająć”.
Obiecałem odpowiedź na blogu, a więc zamierzam rozprawić się z pięcioma mitami o studiowaniu i wskazać jedną, jedyną prawdę, którą absolutnie każdy powinien wziąć sobie do serca, jeśli myśli o jakimkolwiek kierunku studiów.RYSUJ Z KRISSEM

czytaj całość »
Życie to sztuka 5
Życie to sztuka

 Miałem pełną świadomość, że mój poprzedni post o artystach i rzemieślnikach będzie się cieszył sporym zainteresowaniem, bo temat, szczególnie na FB był dość gorący, by nie powiedzieć wrzący, jednak nie spodziewałem się zupełnie, że wywoła on tak wiele skrajnych emocji i podzieli zdania.

czytaj całość »
Jak odkryć swoje powołanie? 4
Jak odkryć swoje powołanie?

Brzmi zbyt poważnie? Górnolotnie? A ile razy zastanawialiście się: Kim być w życiu? Czym się zając? Gdzie pracować? Istnieje metoda, która pozwoli Wam bardzo szybko znaleźć odpowiedź. Mnie wystarczyło kilka minut.

czytaj całość »
Wieliczko kłamie!!! 0
Wieliczko kłamie!!!

W jednej z pierwszych notek  na tym blogu pisałem o tym, czy na rysowaniu da się zarobić oraz ile może wyciągnąć rysownik na poszczególnych etapach swojej działalności.  Ten wpis znajdziecie pod tym linkiem: CZY NA RYSOWANIU DA SIĘ ZAROBIĆ?

Jeśli interesuje Was temat zarabiania - koniecznie tam zajrzyjcie.

Ale czy Ty, biorąc ołówek do ręki, tyle zarobisz?

czytaj całość »
Dlaczego tak drogo? Dlaczego tak tanio? 0
Dlaczego tak drogo? Dlaczego tak tanio

Co jakiś czas wybucha niezła gównoburza wokół cen rękodzieła.

Wszyscy, generalnie, zgadzamy się, że prace ręcznie wykonane, w które ktoś wkłada swój czas, umiejętności, pomysł, charakter są więcej warte niż produkty składane w chińskich fabrykach. Rękodzieło musi kosztować nieco drożej. Sprawa się jednak dość mocno komplikuje, gdy ktoś próbuje zdefiniować owo „nieco”. A jeszcze gorzej, gdy na rynku jest sporo osób zajmujących się tym samym, a każdy ma inny cennik. No, właśnie. Jak to jest z tymi cenami? Dlaczego u jednych da się daną rzecz kupić z złotych 50, a u innych za złotych 1000?

czytaj całość »
Jak ustalić cenę produktu/usługi? 6
Jak ustalić cenę produktu/usługi?

Za drogo, za tanio. To odwieczny problem producentów czegokolwiek, a w szczególności rozpoczynających działalność rękodzielników wszelakiej maści. O ile nie mają z tym problemu markety, czy znani producenci – o tyle zdolne bestie, które chcą sprzedać to, co tworzą – już sobie z tym często nie radzą. Jedni twierdzą, że za drogo, inni, że za tanio. I bądź tutaj mądry… Jak dam za wysoką cenę, to pies z kulawą nogą do mnie nie zajrzy, jak za niską – zaharuję się i nic nie zarobię. Jeśli dam taką, jak wszyscy – zginę w tłumie.
Co robić?

czytaj całość »
Czy każdy może nauczyc się rysowac? 3
Czy każdy może nauczyc się rysowac?

Oczywiście, że...  nooo... w zasadzie...  chyba... hmmm...

Jak to z tym naprawdę jest? Dostałem dziś pytanie o takiej właśnie treści: Czy każdy może od zera nauczyć się tak rysować, by móc narysować swoją rodzinę?

 Odpowiedź jest na tyle skomplikowana, że postanowiłem napisać o tym tutaj. Otóż, muszę powiedzieć zdecydowanie, że TAK. Ale zaraz potem muszę dodać równie zdecydowanie, że niestety NIE.

czytaj całość »
TOP 10 rzeczy, których nigdy nie kupuj artyście 0
TOP 10 rzeczy, których nigdy nie kupuj artyście

Poprzedni post,  traktujący o najlepszych pomysłach, by ucieszyć tych twórczo zdolnych był, delikatnie mówiąc – niezupełny. Albowiem, wśród przedstawionych i niewątpliwie genialnych 10 punktów, jakie przedstawiłem, możecie natknąć się na niewybaczalne, i często śmiertelnie obraźliwe pułapki. Na szczęście macie mnie, a ja w swej dobroci, opowiem Wam o tym, czego unikać, jak ognia.
Czego zatem absolutnie nie dawać w darze artystom?

czytaj całość »
TOP 10 najlepszych prezentów dla artystów 0
TOP 10 najlepszych prezentów dla artystów

Coraz bliżej Święta, ciężarówki z Colą nadjeżdżają, choinkę czas wybierać, pierwszej gwiazdki wypatrywać, prezenty kompletować. W dzisiejszym świecie przepełnionym rzeczami, często mamy problem, co komu kupić. A już do tragedii dochodzi, gdy chcecie coś kupić artyście. No bo, co taki może chcieć? Siedzi całymi dniami… Wróć! Całymi dniami to on pewnie śpi, bo po nocach siedzi przy lampce i coś dłubie, bazgroli, lepi, wycina, przycina i w ogóle nie zajmuje się niczym pożytecznym. A do tego tacy są niedotknięci i mogą się obrazić o byle co. Boże, co mu kupić?

czytaj całość »
Nie wiecie, w co się pakujecie... 3
Nie wiecie, w co się pakujecie...

Za każdym razem, gdy słyszę od kogoś: „Ty to masz fajną robotę” lub „Chciałbym też mieć taki talent”, uśmiecham się w duchu i mam ochotę powiedzieć: „Zaprawdę powiadam Wam – nie wiecie, co mówicie”.

 
czytaj całość »
Czy na rysowaniu da się zarobić? 0
Czy na rysowaniu da się zarobić?
Sądzę, że nie jest to odpowiednio zadane pytanie. To tak jakby zapytać: Czy da się zarobić na śpiewaniu? Czy da się zarobić na budowaniu? Czy da się zarobić na handlu?
Oczywiście, że się da. Na wszystkim, tak w zasadzie, da się zarobić.
czytaj całość »
No to zaczynamy... 3
No to zaczynamy...
Od czegoś trzeba zacząć, więc najpierw kilka informacji o tym, co tutaj znajdziecie. No i o mnie…
 
Blog poświęcony jest… To chyba najtrudniejsze. Nie chciałbym, aby było to miejsce tylko dla rysowników, czy ogólnie artystów, ale by był ciekawym miejscem dla reszty świata.

czytaj całość »
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl